Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Internatowe pożegnanie Maturzystów

Internatowe pożegnanie Maturzystów 2018

Z końcem kwietnia, po czteroletniej odsiadce, decyzją Sądu Najwyższego Czernichowskiego Więzienia półzamkniętego, na wolność wyszli:

1. kieszonkowcy – osadzeni za wynoszenie naczyń i sztućców ze stołówki, których opiekunem była sierżant sztabowa – Karolina Przebinda

2. recydywiści, którzy „siedzieli” za notoryczne spóźnianie się na lekcje do szkoły i na naukę własną do internatu. Ich opiekunem była plutonowa Katia Sychowa

3. włamywacze – ograniczono im wolność za wchodzenie i wychodzenie przez okna oraz miejsca do tego nie przeznaczone – odsiadywali wyrok pod okiem starszego kaprala Anastasii Yakovenko

4. ekshibicjoniści – aresztowani za obnażanie się w miejscu publicznym. Ich opiekunem została starsza chorąży Beata Burek

Wypuszczenie więźniów rozpoczęliśmy od zbiórki przed budynkiem głównym internatu, następnie na znak gościa uroczystości, pani Beaty Orłowskiej – głównego dowódcy aresztowania i osadzenia więźniów we wrześniu 2014r. – grupy ruszyły w stronę parku szkolnego, zwanego dalej „spacerniakiem”. Przebieg działań czujnie obserwował również przybyły gość, wychowawca osadzonej grupy nr 4A – pani Anna Niedziółka.

Na miejscu, prowadzący imprezę Kacper Macuda, wyznaczył drużynom więziennym zadania do wykonania. Ich wynik oraz wykazana sumienność rzutowały na ostateczną decyzję dotyczącą opuszczenia murów! Osadzeni w ramach ostatniej lekcji resocjalizacji, wykonywali:

Ostatni raz na spacerniaku… Drużyny musiały ustawić się przed koszami do koszykówki. Ich zadaniem było jak najszybsze przekozłowanie piłki między pachołkami i trafienie do kosza! Konkurencja wymagała precyzji i szybkości, ponieważ uczestnikom był mierzony czas. Śmiechu było co niemiara, drużyna ekshibicjonistów w ramach utrudnienia sobie zadania, postanowiła skuć się kajdankami i wespół w zespół biegać z piłką do kosza.

Prowadzący wydał drużynom kolejną dyspozycję w ramach prowadzonych przez więzienie działań „Resocjalizacji przez sztukę”. Uczestnicy imprezy mieli za zadanie ułożenie piosenki o wymarzonej wolności na melodię „Wlazł kotek na płotek” - ze słowami internat, wolność, matura.

Po wysiłku umysłowym osadzonym wyraźnie spadł cukier. Zaserwowano degustacyjne więzienne rarytasy. Po małej konsumpcji więźniowie nabrali wyraźnej werwy, podjęli się więc ochoczo następnego zadania, którym było bieganie na czas wokół zielonego spacerniaka i śpiewanie ile sił w płucach „Za tydzień matura!”.

Ostatnim i decydującym zadaniem były podchody. Major Służby Więziennej, Łucja Dyjach poprowadziła konkurencję, gdzie drużyny otrzymały mapki parku oraz konkretne wskazówki dot. kolejnych etapów do zaliczenia.

Po wykonanych zadaniach, SW podliczyła wszystkie punkty. Okazało się, że wszystkie drużyny zdobyły jednakową ilość punktów. Nie było więc wyjścia, pozostało jedynie wypuścić wszystkich osadzonych na upragnioną wolność.

Każda osoba opuszczająca mury internatu otrzymała ramkę z sentencją oraz życzeniami pomyślności na nowo obieranej drodze życia a także czekoladę na małą osłodę egzaminów maturalnych.

Drodzy Absolwenci,

Było, minęło i nie wróci więcej… Przez cztery lata na to czekaliście, a teraz rodzi się mała niepewność co będzie dalej. Odliczaliście tygodnie a teraz – czas mógłby stanąć w miejscu, lecz nie chce. To co ma początek, musi mieć też koniec. Życzymy Wam MATURYŚCI, abyście przyjmowali odpowiedzialność za samego siebie, ciągle brali los we własne ręce. Abyście nigdy nie gasili pragnień życia i szli wieloma drogami, ale tylko w jednym kierunku – do zgody z samym sobą. Bo największe rzeczy dokonali ci, którzy dziwnym sposobem zachowali zdolność do snucia marzeń przez całe życie.

Powodzenia!

Opracowała Sylwia Gacek


Internatowe_pozegnanie_Maturzystow
Internatowe pożegnanie Maturzystów
19 kwietnia 2018r.
  Dzisiaj
Piątek
10
Lipca 2020

Imieniny obchodzą:
Olaf, Witalis, Filip, Amelia, January, Antoni, Sylwana
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa