Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  VIII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą

Projekt Szkoła z Klasą – udział uczennic i nauczycieli
z ZS RCKU w VIII Ogólnopolskim Festiwalu

W dniach 8. i 9. czerwca 2018r. uczennice klasy 3b – Kasia Handzlik i Patrycja Jakubczyk pod opieką p. Agnieszki Gargas i p. Sylwii Gacek wzięły udział w Festiwalu SZK, który odbył się w Domu Innowacji Społecznych „Rzemieślnicy i Marzyciele” w Warszawie.

W projekcie nasza szkoła bierze udział po raz pierwszy. Dzięki narzędziom do pracy w szkole oraz dodatkowym materiałom do zadań, które udostępnia SZK, łatwiej tworzymy naszą szkolną rzeczywistość.

W pierwszym dniu Festiwalu odbyła się prezentacja przedsięwzięć zrealizowanych przez szkoły podczas mijającego roku szkolnego. Kasia i Patrycja z dużym zapałem i wiedzą prezentowały dokonania uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Pomocą w prezentacji była z pewnością przygotowana wcześniej ściana fotografii – ukazująca niezwykłą aktywność ZS RCKU w tym roku szkolnym. Dziewczęta swoją prezentacją wzbudziły duże zainteresowanie naszą szkołą. Pytaniom o specyfikę zawodów, przyszkolnego gospodarstwa, międzynarodowego charakteru szkoły czy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, zdawało się nie być końca.

Tego dnia czekała na uczestników Festiwalu również mała niespodzianka. Mieliśmy okazję, podczas trzygodzinnego spaceru, zwiedzić wraz z p. Pawłem Maleszą – przewodnikiem po Warszawie - Krakowskie Przedmieście. Zobaczyliśmy m.in. Bazylikę św. Krzyża – w której złożone zostało serce Fryderyka Chopina, Pałac Czapskich-Krasińskich - dzisiejszą Akademię Sztuk Pięknych, a tuż przed nim na ul. Mikołaja Kopernika - pomnik najsłynniejszego astrologa, Pałac Potockich oraz Kościół Sióstr Wizytek. Na Krakowskim Przedmieściu widzieliśmy także pomnik Adama Mickiewicza oraz pomnik ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Usłyszeliśmy również kilka ciekawych historii o tym jak powstał „dom bez kantów”, o Aleksandrze Zajączek – słynącej z propagowania weganizmu, o Lucynie Ćwierczakiewiczowej – chlubiącą się świetną kuchnią i gościnnością czy o Poli Negri – polskiej aktorce, która na trwałe zapisała się w historii światowego kina. Zobaczyliśmy też Pałac Prezydencki, a przed nim pomnik księcia Józefa Poniatowskiego i Plac Defilad z Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Po zajęciach i chwili odpoczynku, znaleźliśmy wieczorem czas na krótki spacer i małe zakupy w „Złotych Tarasach”:)

W Festiwalową sobotę Zespół Szkoły z Klasą przygotował dla nas praktyczne zajęcia z Myślenia Projektowego „DESIGN THINKING” – czyli tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które akceptują potrzeby i motywacje użytkownika. Młodzież podzielono na grupy, każda z nich miała zaprojektować, skonstruować prototyp, poprowadzić konsultację i zaprezentować swoją pracę. Tak powstał tornister, który staje się coraz lżejszy mimo wkładania do niego coraz większej ilości rzeczy, szafka szkolna, z której można w każdej chwili wyciągnąć rzecz przydatną w tym momencie czy ławka szkolna, która wyczuwa głód ucznia i zamawia specjalnie dla niego pizzę, ale też – o ile jest konieczność - kawę dla belfrów:) Nauczyciele z kolei, mieli za zadanie stworzenie idealnej przestrzeni do nauki metodami Myślenia Projektowego. Nie obyło się bez flamastrów, karteczek, rysunków a nawet plasteliny, klocków, kubeczków i rureczek – jako materiałów budownictwa przestrzennego.

Festiwal zakończył się ok. 15:00, podsumowaniem całego hucznego przedsięwzięcia, podziękowaniem za udział, rozdaniem dyplomów i wspólnym zdjęciem.

Dla nas to z pewnością było nowe doświadczenie, możliwość poznania wspaniałych osób, zarówno nauczycieli jak i niesamowitych uczniów-pasjonatów z całej Polski a także mała, choć bardzo ciekawa wycieczka po stolicy.

Opracowała Sylwia Gacek


VIII_Ogolnopolski_Festiwal_Szkoly_z_Klasa
VIII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą
8-9 czerwca 2018r.
  Dzisiaj
Czwartek
9
Kwietnia 2020

Imieniny obchodzą:
Maria, Dymitr, Maja, Marceli, Wadim
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa