Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

CKZKącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Kronika 2018/2019

Kronika roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019 r.
W środę 19 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie naszej szkoły zgromadzili się tłumnie w hali sportowej, gdzie dyrektor ZSRCKU, p. Grzegorz Bylica wręczył świadectwa oraz nagrody wyróżnionym uczniom naszej szkoły. Uczniowie z najwyższą średnią dydaktyczną (powyżej 4,75) otrzymali nagrody finansowe – stypendia Starosty Powiatu Krakowskiego, a uczennica z najlepszą średnią dydaktyczną w szkole – Kamila Morawska - otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Najlepszych uczniów nagrodził również SKOK Stefczyka, instytucja, z którą ZSRCKU współpracuje od wielu lat. ...więcej.


Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna w ZSRCKU w Czernichowie
rok szkolny 2018/2019
Uczniowie klas IIC i IIE technikum hotelarstwa przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie w roku szkolnym 2018/2019 wzięli udział w kolejnym projekcie Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w obszarze turystyka. ...więcej.


Dni Zdrowia
kwiecień - czerwiec 2019 r.
Uczniowie klas I i III technikum hotelarstwa pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych przeprowadzili w naszej szkole dni zdrowia w okresie od kwietnia do czerwca 2019 roku. Promocja zdrowego odżywiania odbyła się pod nazwą „Czerwony Dzień Owoców i Warzyw”, „Egzotyczny Dzień Zdrowia", „Zielony Dzień Zdrowia”. ...więcej.


Projekt „Wartość dodana”
semestr wiosenny 2018/2019
Niezależnie od tego, czym się zajmujemy, towarzyszy nam w codziennym życiu – w szkole, w pracy czy w osiedlowym sklepie. Mimo jej powszechności, wielu z nas często otwarcie przyznaje, że jej nie umie, nie rozumie, a co najgorsze, wcale nie chce zrozumieć. A to wszystko przy powszechnej społecznej akceptacji, bo to przecież nie to samo co czytanie lub pisanie. Czyżby? ...więcej.Talent Powiatu 2019
13 czerwca 2019 r.
Katarzyna Handzlik (absolwentka klasy 4b technikum weterynarii) 13 czerwca br. podczas Gali Talent Powiatu 2019 w Skawinie otrzymała Talent Powiatu w dziedzinie przedmioty zawodowe i nagrodę pieniężną.
Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!
Więcej szczegółów: na stronie Wydziału Edukacji i na stronie Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Zwiedzanie Sejmu RP i Pałacu Prezydenckiego
12 czerwca 2019 r.
Dwie uczennice naszej szkoły Gabriela Prasiel oraz Beata Bargiel dostały się do drugiego - finałowego etapu konkursu „wiedzy o polskim parlamentaryzmie”. Dziewczęta wykazały się dużą wiedzą na temat historii parlamentaryzmu w Polsce, jak i jego współczesnymi dziejami. W nagrodę za swoje osiągnięcie, dzięki uprzejmości organizatora - kancelarii Pana Ministra Andrzeja Adamczyka, dziewczęta pod opieką Pani Klaudii Jeziorowskiej, wraz z wyróżnionymi uczniami z innych szkół, miały okazję zobaczyć salę plenarną Sejmu RP oraz na żywo poobserwować pracę posłów, w trakcie odbywającego się właśnie posiedzenia. Następnie uczestnicy wyjazdu udali się do Pałacu Prezydenckiego ...więcej.


Transmisja online
12 czerwca 2019 r.
W dniu 12 VI 2019 grupa ok. 30 uczniów ZSRCKU w Czernichowie uczestniczyła w zajęciach on-line organizowanych przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu "Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze". Zajęcia dotyczyły ochrony klimatu i były prowadzane zdalnie z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia zawodowego w Małopolsce II - Małopolska Chmura Edukacyjna".
Opracowała: Anna Mika


Laureatka OWiUR
7-8 czerwca 2019 r.
Katarzyna Handzlik (absolwentka klasy 4b technikum weterynarii) 7 i 8 czerwca br. w Hańczowej brała udział w eliminacjach centralnych XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku weterynaria i uzyskała tytuł laureata.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego
5 czerwca 2019 r.
Pamiętajmy, że tylko od nas zależy to, w jakich warunkach zdecydujemy się żyć. Ochrona środowiska naturalnego powinna stać się codziennym obowiązkiem każdego z nas, dlatego tak ważne jest systematyczne wzmacnianie świadomości proekologicznej i edukacja realizowana poprzez praktykę. Bardzo często bowiem nie zdajemy sobie sprawy, w jak dużej mierze nasze nieprawidłowe nawyki wpływają na ekosferę. ...więcej.


Akcja dobroczynna „podziel się cukierkiem”
3 czerwca 2019 r.
Akcja dobroczynna „podziel się cukierkiem” zakończyła się wielkim sukcesem. Młodzież z internatu stanęła na wysokości zadania i dla podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Sułoszowej został przekazany cały karton słodyczy. Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, chcąc osłodzić maluchom ten ważny dzień i wywołać uśmiech na ich twarzach, przekazaliśmy zebrane dary pracownikowi PCPR, który przekazał słodycze dzieciom w dniu 3.06.2019r. ...więcej.


Trening z Mistrzem Świata i Europy
30 maja 2019 r.
30 maja w mury naszej szkoły zawitał Mistrz Świata i Europy - Paweł Zagumny - rozgrywający reprezentacji siatkarzy. To zawodnik, który zakończył karierę sportową, ale nadal jest związany ze sportem, a szczególnie ze swoją dyscypliną. Obecnie został ambasadorem Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych, które odbędą się w dniach 15-30.06.2019r. przy Galerii Krakowskiej (gdzie budowane jest olbrzymie boisko z piasku). ...więcej.


Festiwal Szkoły z Klasą 2019
27-28 maja 2019 r.
IX Finał Programu Szkoła z Klasą już za nami, w tym już 2. raz uczniowie i nauczyciele ZS RCKU z Czernichowa mieli możliwość zaprezentowania dokonań Szkoły w dobiegającym końca roku szkolnym 2018/2019. ...więcej.


Finał Wielkiej Zbiórki Książek
26 maja 2019 r.
26 maja zakończyliśmy zbiórkę książek w ramach ogólnopolskiej akcji Zaczytanych. Wspólnie zebraliśmy 80 książek oraz 9 gier edukacyjnych, które przekazane zostały podopiecznym placówek medycznych i socjalnych. ...więcej.


Młodzież naszej szkoły wyróżniona w VI Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych
24 maja 2019 r.
W piątek 24 maja dwoje uczniów naszej szkoły - Volodymyr Kryvokulski oraz Wiktoria Ziębińska pod opieką Pani Klaudii Jeziorowskiej wzięło udział w uroczystej gali wręczenia nagród w VI ogólnopolskim Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych, którego organizatorem był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. ...więcej.


Nakręć się i pomagaj!
20 maja 2019 r.
W dniu 20.05.2019r. po raz kolejny wychowankowie internatu ZS RCKU przekazali Warsztatom Terapii Zajęciowej w Radwanowicach – Czernichowie plastikowe nakrętki zbierane w ostatnim półroczu. Tym samym rozpoczynamy kolejną zbiórkę, którą przekażemy jesienią. ...więcej.


Akcja Niebieska Linia
Nie ma tematów tabu! Tym razem wychowawcy i młodzież dyskutowali na świetlicy o przemocy w rodzinie. Sieć znanych drogerii prowadziła w kwietniu kampanię wspierającą telefoniczną Niebieską Linię, skierowaną do ofiar przemocy domowej. Przy tej okazji i w internacie podjęliśmy próbę dyskusji na temat przemocy i Niebieskiej Linii. Na koniec każdy chętny mógł przyłączyć się do akcji przeciw przemocy w rodzinie #niebieskaliniarossmann i namalować niebieską linię na powiece. ...więcej.


Wybierz życie - profilaktyka raka szyjki macicy!
14 maja 2019 r.
Co 2 minut w świecie umiera kobieta z powodu raka szyjki macicy. Polska znajduje się zaś w niechlubnej czołówce krajów, w których wskaźnik umieralności na owego raka jest jeden z najwyższych w Europie.
Te porażające statystyki skłoniły wychowawców internatu do podjęcia akcji profilaktycznej „WYBIERZ ŻYCIE”, która ma na celu propagowanie wśród młodych dziewcząt, wiedzy na temat czynników ryzyka rozwoju raka szyjki macicy, w tym przede wszystkim zakażenia wirusem HPV. ...więcej.

Sukces w Małopolskich Wiosennych Biegach Przełajowych
26 kwietnia 2019 r.
9 maja 2019 r. uczniowie ZSRCKU w Czernichowie odnieśli sukces w Małopolskich Wiosennych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych zajmując wysokie miejsca na podium w kategorii Szkół Rolniczych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

V Rajd konny trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z Auschwitz
26-27 kwietnia 2019 r.
W dniach 26-27 kwietnia uczniowie ZSRCKU w Czernichowie uczestniczyli w V Rajdzie konnym trasą ucieczki rtm.Witolda Pileckiego z Auschwitz przez Alwernię, Piekary, Tyniec - Niepołomice, Bochnię do Nowego Wiśnicza. Organizatorem rajdu było Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. W. Pileckiego w Chrzanowie. ...więcej.Pożegnanie Absolwentów
26 kwietnia 2019 r.
„Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś zaczyna…” - taką piosenką pożegnali społeczność szkolną tegoroczni absolwenci ZSRCKU, czyli klasy: 4A i 4B (technikum weterynarii) oraz klasa 4C (technikum hotelarstwa). ...więcej.


Asertywność – czyli sztuka odmawiania
24 kwietnia 2019 r.
W dniu 24 kwietnia 2019 w naszym Internacie odbyło się spotkanie pod tytułem „Asertywność – czyli sztuka odmawiania”. W kameralnym gronie rozmawialiśmy o asertywności jako sposobie relacji z innymi ludźmi i umiejętności bycia sobą bez przemocy czy uległości w zachowaniu, dzięki której ludzie otwarcie wyrażają swoje myśli, uczucia i przekonania, nie lekceważąc uczuć i poglądów swoich rozmówców. ...więcej.

Sukces w okręgowych eliminacjach OWiUR
12- 13 kwietnia 2019 r.
W dniach 12 - 13 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkól w Piotrkowicach Małych po raz XLIII odbył się okręgowy finał eliminacji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR). Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Miki uczestniczyli w zmaganiach finałowych w następujących blokach tematycznych: w bloku produkcja roślinna - Anna Antos z kl. III d technikum hodowli koni, w bloku produkcja zwierzęca - Natalia Biernat z kl. III d technikum hodowli koni oraz Katarzyna Handzlik i Weronika Nykiel z kl. IV b technikum weterynarii. Wszystkie dziewczyny osiągnęły bardzo wysokie wyniki, ale Regulamin Olimpiady zezwala na wejście do finału Centralnego tylko 2 -3 osobom z danego bloku. Niestety tuż za podium pozostała Natalia, ale nie zrażona już zapowiedziała przygotowania do kolejnej edycji Olimpiady. Największy sukces osiągnęła Katarzyna Handzlik, która zajęła I miejsce w bloku weterynaria. ...więcej.


Turystyczne naukowe warsztaty weekendowe w Suchej Beskidzkiej
5 - 7 kwietnia 2019 r.
Uczennice z klas I i II technikum hotelarskiego przy ZSRCKU w Czernichowie pod opieką nauczycielki Ewy Rakoczy w dniach 5 - 7 kwietnia 2019r. uczestniczyły w dodatkowych zajęciach rozwijających zorganizowanych w formie naukowych warsztatów weekendowych prowadzonych we współpracy z uczelniami w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
Zajęcia dotyczyły obszaru turystyki i odbywały się w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. ...więcej.


II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
10 kwietnia 2019 r.

W środę, 10 kwietnia 2019 r., Aleksandra Bętkowska zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "O Pióro Starosty". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia 2019 r.

Co może łączyć teksty piosenek disco-polo z klasycznymi animacjami z wytwórni Disneya? Z pozoru niewiele. Chyba że prześledzimy losy niektórych osób ze spektrum autyzmu. Wtedy rzeczy z pozoru od siebie odległe, nieoczekiwanie stają się sobie zaskakująco bliskie.
2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zastanawialiśmy się nad tym, jak może wyglądać życie ludzi ze spektrum autyzmu. Już w samej nazwie tego Dnia kryła się pewna wskazówka przecząca stereotypom, jakoby autyzm był chorobą. Autystycy bowiem, to ludzie tacy jak my, tylko, jak powiada Kosma Moczek, bohater krótkiego dokumentu obejrzanego przez Nas na świetlicowym spotkaniu w Internacie, „odczuwający wszystko bardziej”. I właśnie to BARDZIEJ stanowi wyzwanie dla każdego, kto spotka się z osobą ze spektrum autyzmu. Na ile jego dobra wola i tolerancja pozwoli na zobaczenie w tym drugim… człowieka? ...więcej.


Wizja przyszłości zamknięta w krakowskiej „Kapsule Czasu”

Jak będzie wyglądał nasz świat za 100 lat? Co zmieni się w funkcjonowaniu człowieka? Można uruchomić wyobraźnię i spróbować odpowiedzieć na te pytania…
Do takiej aktywności zachęcała (i nadal zachęca) Fundacja TworzyMy Kraków, która jest inicjatorem ogólnopolskiego projektu pt. „Kapsuła Czasu”. Projekt jest związany m.in. z konkursem na pracę literacką i plastyczną przedstawiającą wizję świata w przyszłości. Dzieła ukazujące te wizje zostały zamknięte we wnętrzu Kapsuły Czasu i stanowić mają jej serce. ...więcej.


XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie
2 kwietnia 2019 r.

W dniu 2 kwietnia 2019 roku w ZSTE w Skawinie odbył się XIX Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła piąte miejsce. ...więcej.


Godzina dla Ziemi
30 marca 2019 r.

Godzina dla Ziemi to coroczna akcja stworzona przez WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody). Gaszenie świateł zaczęło się w 2007 roku, odbywa się zawsze w ostatnią sobotę marca. I w tym roku miliony Ludzi na całym świecie 30 marca o godz. 20.30 zgasiły światło. W Polsce tegoroczna inicjatywa odbyła się pod hasłem #nieniszczedomu. ...więcej.


Sukces w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym
29 marca 2019 r.

Formacja taneczna naszej szkoły zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju w Tańcu Nowoczesnym. ...więcej.Tydzień bezpiecznego Internetu
20-27 marca 2019 r.

Któż z nas wyobraża sobie dzisiaj życie bez komputera, a tym bardziej Internetu?
Rozwój IT z pewnością ułatwia nam funkcjonowanie w wielu sferach życia poprzez możliwość nieograniczonego dostępu do informacji, zasobów kultury, nauki i rozrywki, a także nawiązywania i podtrzymywania kontaktów społecznych. ...więcej.


Ogólnopolski Dzień Trzeźwości
25 marca 2019 r.

NIE - prosta partykuła o wielkiej mocy. Często się jej „boimy”, a może przecież zdziałać cuda.
Dlaczego o tym mowa? A to dlatego, że umiejętność mówienia „nie” oraz posiadanie własnego zdania, a przede wszystkim odpowiednie jego wyrażanie to nic innego jak ASERTYWNOŚĆ bardzo przydatna umiejętność, którą powinien posiadać każdy człowiek.
W związku z propagowaniem asertywności oraz zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości w Internacie „Pod Kłosem” zorganizowano akcję promującą asertywną postawę wobec picia alkoholu „Nie piję, bo NIE”. ...więcej.


Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową
21 marca 2019 r.

W Pierwszy Dzień Wiosny spotkaliśmy się na świetlicy, aby porozmawiać na temat rasizmu, gdyż właśnie tego dnia obchodzony jest równocześnie Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Dobrym pretekstem do zorganizowania dyskusji o tej tematyce był niewątpliwie sukces oskarowego filmu Green Book oraz głośnego kilka lat temu dokumentu Nie jestem twoim murzynem. ...więcej.


Solidarni, empatyczni, nieobojętni…
21 marca 2019 r.

„Witaj! Jestem Magda, biorę udział w projekcie Solidarność! Podaj dalej! Fundacji „Szkoła z klasą” (…) lubię pomagać ludziom i podoba mi się, gdy ludzie mogą poświęcić się dla innych. To jest wspaniały gest (…) Bardzo poruszyło mnie to zdjęcie, bo ekologia to ważna sprawa dla całej ludzkości. Cieszyłabym się, gdybyś mi odpisał/odpisała.”
Taką treść w związku z widniejącym na odwrocie pocztówki zdjęciem zamieściła jedna z uczennic klasy pierwszej ZSRCKU w Czernichowie. ...więcej.


Sukces Wychowanki Internatu w Wiosennym Konkursie Piosenki
20 marca 2019 r.

W dniu 20.03.2019 r. na zaproszenie Bursy nr 3 w Krakowie wychowanka internatu Łucja Dyjach pod opieką p. Sylwii Morawiec, wzięła udział w zorganizowanym przez placówkę małopolskim konkursie piosenki o MIŁOŚCI. W Jury konkursu zasiadła pani Jaga Wrońska - piosenkarka, kompozytorka, poetka związana z Piwnicą pod Baranami. ...więcej.


Kolejna Akcja Krwiodawstwa w ZSRCKU w Czernichowie
20 marca 2019 r.

20 marca 2019r. odbyła się już kolejny raz w naszej Szkole akcja krwiodawstwa. Aula zamieniła się na kilka godzin w stację krwiodawstwa. W akcji wzięli udział pełnoletni uczniowie, którzy najpierw musieli uzupełnić ankietę dotyczącą ogólnego stanu zdrowia, przejść testy krwi oraz badania przez lekarza. Uczniowie wspomagający przeprowadzenie akcji udzielali cennych wskazówek nowicjuszom. Niestety nie wszyscy chętni zakwalifikowali się. Na koniec, po pobraniu krwi każdy dostał słodki „posiłek regeneracyjny”. ...więcej.


Imprintingowe szkolenie źrebiąt
18 marca 2019 r.

W ostatni poniedziałek (18 marca 2019 r.) uczniowie klas I i III hodowcy koni uczestniczyli w "Imprintingowym szkoleniu źrebiąt". Szkolenie zostało zorganizowane przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, zajęcia odbywały się na stacji doświadczalnej UR w Rząsce. Prowadzącym szkolenie był Pan Andrzej Makacewicz z JNBT Horsemanship Academy wraz ze swoim Teamem. ...więcej.


XXV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH
15 marca 2019 r.

W dniu 15 marca 2019 r. uczniowie klasy ID technikum rolnictwa oraz uczennice klasy IB technikum weterynaryjnego ZSRCKU w Czernichowie pod opieką p. Zofii Boroń oraz p. Marty Sabatowicz wzięli udział w XXV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH. ...więcej.


Dzień Kobiet w Internacie 2019
marzec 2019 r.

Tegoroczny Dzień Kobiet w Internacie upłynął pod znakiem słodkości przygotowanych własnoręcznie przez męską reprezentację Naszej placówki. ...więcej.


IX Finał Konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalność jego kas”
28 lutego 2019 r.

28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się IX Finał Konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalność jego kas”. Finał uświetnił swoją obecnością Tadeusz Kominek pełnomocnik dyrektora regionalnego SKOK-u Stefczyka. ...więcej.


Konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową
27 lutego 2019 r.

W związku z Dniem Świętego Walentego ogłoszony został konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Ku wielkiemu zadowoleniu Organizatorów zgłoszono wiele prac prezentujących naprawdę wysoki poziom zarówno pod względem estetyki i oryginalności ujęcia tematu. ...więcej.


Ubieraj się stosownie – zajęcia plastyczne
25 lutego 2019 r.

Schludny i dostosowany do okoliczności strój świadczy o poczuciu estetyki, jednocześnie wyrażając szacunek względem siebie i innych. Dobór odpowiedniej kreacji to umiejętność zachowania umiaru w doborze kolorystyki oraz zharmonizowania wszystkich jej elementów. Jak Cię widzą, tak Cię piszą - warto zatem kierując się aktualnymi trendami w modzie, nie zapominać jednocześnie o dress codzie. ...więcej.


Dzień Walki z Depresją
23 lutego 2019 r.

W sobotę, 23 lutego br., Młodzież Internatu „Pod Kłosem” pod okiem Wychowawców: Pauliny Racułt oraz Pauliny Kowalik spontanicznie włączyła się w ogólnopolską kampanię walki z depresją, promującą zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn, rodzajów, przebiegu oraz sposobów leczenia depresji. ...więcej.


VI Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny – Skawina 2019
22 lutego 2019 r.

W piątek, tj. 22 lutego 2019 r. odbył się VI Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny – Skawina 2019 pod patronatem Starosty Krakowskiego. Uczennice: Beata Droździel (klasa II D), Taisiia Panchenko (klasa I C) oraz Łucja Dyjach (klasa III A) reprezentowały Szkołę w kategorii piosenka obcojęzyczna, wykonując utwory w języku niemieckim, rosyjskim oraz angielskim. W wyniku obrad Jury przyznano III miejsce uczennicy Łucji Dyjach za wykonanie piosenki Whitney Houston I have nothing. Jak co roku przyznana została także nagroda Starosty Krakowskiego, a tytuł laureata otrzymała uczennica Taisiia Panchenko, prezentując piosenkę Sevary Tam net menya. ...więcej.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego 2019 r.

21 lutego obchodziliśmy w Naszym Internacie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. A tak właściwie, to… Języków Ojczystych, gdyż społeczność internatową tworzy młodzież polsko-ukraińska. ...więcej.


II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego Licealiadzie Młodzieży Szkolnej 2018/2019 w piłce siatkowej dziewcząt
21 lutego 2019 r.

W dniu 21.02.2019r. uczennice naszej szkoły zajęły wysokie II miejsce w Powiatowych zawodach w siatkówce. ...więcej.


Drugi etap konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalności kas Stefczyka”
19 lutego 2019 r.

Dnia 19.02.2019 r. odbył się drugi etap konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalności kas Stefczyka”.
Finał konkursu odbędzie się 28.02.2019 r. ...więcej.

Poczta walentynkowa
14 lutego 2019 r.

Walentynki to czas sprzyjający okazywaniu sobie uczuć oraz wzajemnej sympatii, w związku z czym w Internacie zorganizowano pocztę walentynkową w formie czerwonej skrzyneczki, do której każdy z Mieszkańców mógł wrzucić walentynkę. ...więcej.


Sukces w Powiatowych Igrzyskach Licealiadzie Młodzieży
13 lutego 2019 r.

Dnia 13.02.2019r. odbyły się zawody powiatowe w pływaniu, gdzie naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy pierwszej Mitka Klaudia.
Zawody odbyły się na pływalni w Skawinie.
Klaudia startowała stylem dowolnym na dystansie 50 m i zdeklasowała rywali, przepływając jako pierwsza w stawce. ...więcej.


Obchody Tygodnia Dobrego Słowa
7 lutego 2019 r.

W ramach kampanii walki z mową nienawiści w krakowskich szkołach Internat Pod Kłosem zorganizował w czwartek, 7 lutego, spotkanie na świetlicy dla swoich wychowanków.
Na początku spotkania próbowaliśmy wspólnie zdefiniować pojęcie tolerancji, co wcale nie okazało się tak łatwym zadaniem, jak początkowo mogłoby się wydawać. Ustaliliśmy, że z jednej strony postawa tolerancji otwiera nas na spotkanie z Innym, z drugiej jednak, że nie można przymykać oczu na zachowania godzące w dobro drugiego człowieka, na które naszego przyzwolenia nigdy być nie powinno. ...więcej.


Warsztaty MChE w Suchej Beskidzkiej
7 lutego 2019 r.

W dniu 7 lutego 2019r. uczennice klas IIC i IIE technikum hotelarstwa Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie pod opieką p. Ewy Rakoczy wzięły udział w wyjazdowych wykładach w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. ...więcej.


SZKOŁA Z KLASĄ w ZSRCKU Czernichowie
2018/2019

Po zeszłorocznym sukcesie naszej szkoły w projekcie Szkoła z Klasą oraz dwudniowym udziale naszych nauczycieli i uczennic w Festiwalu SZK w Warszawie podjęliśmy decyzję o tegorocznym udziale naszej szkoły w projekcie. ...więcej.


Finał zbiórki dla PCPR w Krakowie
styczeń 2019 r.

W styczniu 2019r. odbył się w Internacie ZS RCKU w Czernichowie Finał II edycji zbiórki dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie. Akcja była prowadzona od jesieni. Zebraliśmy kilkadziesiąt kartonów ubrań dla dzieci i dorosłych, w tym obuwia zimowego i ważnej odzieży wierzchniej, zabawek – w tym cały karton książek dla dzieci oraz gier interakcyjnych dla maluchów. ...więcej.


Kolejny etap pracy w programie „Solidarność. Podaj dalej!”
styczeń 2019 r.

W pierwszym tygodniu po feriach zimowych zaczął się kolejny etap pracy w programie „Solidarność. Podaj dalej!” - przygotowanie merytoryczne uczniów ZSRCKU do wieńczącego tenże program działania – pisania tekstów inspirowanych fotografiami artystów z krajów biorących udział w projekcie.

Srebrna Odznaka Jakości Szkoły dla ZSRCKU w Czernichowie
2019 r.

Ubiegłoroczny sukces naszej szkoły – umiejscowienie Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie wśród 500 najlepszych techników w całej Polsce został powtórzony w bieżącym roku. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego otrzymał srebrną odznakę (w ubiegłym roku była to brązowa odznaka) w Rankingu Liceów i Techników przyznawaną przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. ...więcej.

Kronika roku szkolnego 2018/2019
do końca roku 2018

  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook