Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  Projekty
CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Hubertus 2018

Hubertus 2018

W sobotę 20.10.2018 roku, na terenie padoków Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się cykliczna impreza pod nazwą „Hubertus”. Organizatorami imprezy byli ZSRCKU w Czernichowie z Dyrektorem Grzegorzem Bylicą i Anną Niedziółką, Powiat Krakowski ze Starostą Wojciechem Pałką, Gmina Czernichów z Wójtem Szymonem Łytkiem.
Zakończenie sezonu jeździeckiego wzięło swą nazwę od Św. Huberta, który jest patronem myśliwych i jeźdźców. Cała impreza rozpoczęła się uroczystą paradą koni ze szkolnej stajni „Kopytko” oraz przybyłych gości. Jako pierwsza konkurencja a jednocześnie gwóźdź programu odbyła się „pogoń za lisem”, czyli tradycyjna gonitwa. Tegorocznym „lisem uciekającym” był Kamil Kaczmarczyk na koniu HAKIM BAY. Wśród uczestników gonitwy byli uczniowie ZSRCKU na koniach szkolnych jak i zaproszeni goście w liczbie 30 par koń - jeździec. Po długiej i męczącej pogoni i wykorzystaniu dwóch przysługujących lisowi nor, „nowym lisem” został Tomasz Wierciak na koniu DOBRY. Masterem gonitwy, który pilnował zasad pogoni i respektowania praw lisa była uczennica trzeciej klasy technikum hodowli koni – Danuta Błach na CZEBEŁCE.

Honorowymi gośćmi Hubertusa byli zaproszeni myśliwi z Nadleśnictwa Krzeszowice, Koła łowieckiego „Złom” Czernichów, Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej oraz Eko doradca Gminy Czernichów Agnieszka Smaga. Podczas trwania całej imprezy leśnicy w swoim namiocie wystawiali swoje trofea i pokazywali psy myśliwskie. Przygotowali też poczęstunek w postaci gulaszu z sarny i kiełbasy z dzika. Równie dobrze zaprezentowali się Husarzy, którzy przygotowali pokaz szabli, tor łuczniczy i darmowe lekcje fechtunku dla wszystkich chętnych. Eko doradca rozdawał ulotki i częstował cukierkami. Gonitwa była niezwykle emocjonująca i na bardzo wysokim poziomie, a zapierające dech w piersiach popisy jeźdźców na długo zostaną w pamięci widzów. Efektem ambitnej pogoni za lisem jest fak , że jedna z uczestniczek gonitwy (Ilona Szczęsny) złapała lisią kitę, ale w dość niefortunnym momencie, gdy „lis” ratując się przed upadkiem ogłaszał „norę”. W dowód uznania dla tej Pani, została uznana za drugiego lisa tej gonitwy i w przyszłym roku wraz z Panem Tomaszem będzie mogła się ubiegać o miano uciekającego - „starego lisa”.

Podczas trwania imprezy odbyły się też liczne konkursy – parcours 70 cm, konkurs tatarski, wyścigi w kłusie i galopie, lis szukany na nogach czy konkurencje z ziemi. Duże emocje wywołał konkurs skokowy, gdzie uczestnicy mieli do pokonania 6 przeszkód na koniu i slalom na piechotę. W tej konkurencji brało udział aż 22 pary koń - jeździec. Pierwsze miejsce zajęła Żaneta Chowaniec na klaczy ZETA uzyskując 37 sekund i 0 punktów karnych w całym przejeździe. Drugi był Kamil Kaczmarczyk na koniu HAKIM BAY w czasie 40,7 sekundy, trzeci czas uzyskała Alicja Płatek na koniu BONGO - 41,5 sekundy. Jako drugi konkurs na ujeżdżalni odbyły się wyścigi na najszybszy kłus. W tej konkurencji brało udział 18 par koń - jeździec. Zawodnicy mieli tak poprowadzić konia, aby nie przeszedł do wyższego/niższego chodu, a jednocześnie być pierwszymi na mecie. Bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy drugiej z technikum hodowli koni – Jan Kita na klaczy JAGNA, który spokojną ręką i opanowaniem zapewnił sobie pierwsze miejsce, drugie zajął gość Hubertusa - Martyna Mamcarczyk na klaczy ALASKA, natomiast trzecie zdobyła Oleksandra Voloshyna na CZAGAJU - również uczennica klasy drugiej hodowli koni.
Po wyścigach w kłusie nadszedł czas na wyścigi w galopie. Tutaj liczył się najwolniejszy galop jak i dotarcie na metę bez przejścia w niższe chody. Największym zebraniem konia i powolnym galopem pochwaliła się uczennica czwartej klasy technikum hodowli koni - Andżelika Natanek na koniu JOINT galopując prawie w miejscu i prezentując przy okazji chody boczne. Na drugim miejscu uplasowała się absolwentka szkoły Natalia Płatek na koniu BONGO, natomiast trzecie miejsce zdobył gość imprezy -Beata Mach na klaczy GRACJA.
Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się konkurs „tatarski”. Wystartowało w nim 25 par koń - jeździec. Zawodnicy mieli przygotowany tor przeszkód złożony ze slalomu między oponami, przymusowym 3-sekundowym postojem w bramkach oraz zabraniem jabłka, które mieli przed metą umieścić w specjalnie przygotowanych wiaderkach. W tej konkurencji liczyła się nie tylko szybkość, ale też precyzja, panowanie nad wierzchowcem i „zimna krew”. Po zsumowaniu czasów i punktów karnych okazało się, że dwóch zawodników uzyskało taki sam czas - 25 sekund i przejechało tor bez punktów karnych, dlatego w celu wyłonienia zwycięzcy rozegrano między nimi dogrywkę. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył Mieszko Chaber na LEJDI, drugie należało do Andżeliki Natanek na koniu JOINT, a trzecie miejsce zdobyła Apolonia Przybylska na LOTARZE.
Po zaprowadzeniu koni do stajni odbyła się ostatnia konkurencja tego dnia tzw. „Lis szukany” na nogach. Uczestnicy mieli znaleźć kitę lisa sprytnie ukrytą na terenie parku przy szkole. Najszybszym i najbardziej spostrzegawczym okazał się Piotr Machaczka, który swoje trofeum wypatrzył na drzewie. Po zakończeniu wszystkich przewidzianych konkurencji czas umilał DJ Harnaś, który swoimi przebojami rozgrzewał i bawił przybyłych gości aż do wieczora.
Liczni sponsorzy zadbali o to by uczestnicy imprezy nie byli głodni, przygotowano poczęstunek w postaci kiełbasek z rusztu, bigosu oraz zimnych soków i napojów. Uczniowie wraz z rodzicami upiekli też ciasta, bułeczki i rogaliki.
Nagrody w konkursach głównych i dziecięcych ufundowali: Wójt Gminy Czernichów, Starosta Powiatu Krakowskiego.
Zwycięzcy poszczególnych zmagań otrzymali sprzęt jeździecki przydatny każdemu jeźdźcowi. Jako nagrody najczęściej pojawiały się: kantary, potniki, baty. Były też nagrody dedykowane samym jeźdźcom jak czapsy, rękawiczki czy skarpetki jeździeckie. Każdy koń został udekorowany pięknym pamiątkowym FLO. Dodatkowymi nagrodami były też ufundowane przez Starostę i Wójta Gminy pamiątkowe puchary.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy za rok.

Opracowała Anna Niedziółka


LISTA SPONSORÓW IMPREZY „Hubertus 2018”
Starosta Powiatu Krakowskiego – nagrody dla jeźdźców
Wójt gminy Czernichów – nagrody dla jeźdźców
WOŁEX – Czernichów - wkład do bigosu
WOLARE K- Nowa Wieś Szlachecka - kiełbaski na grill
Barbara Czekaj - Wyrób wędlin Lisieckich - Nowa Wieś Szlachecka - kiełbaski na grill
Piekarnia-cukiernia „Łysa Góra”- chleb
Lewiatan – Czernichów - zimne napoje
Stowarzyszenie Absolwentów Szkoły Rolniczej w Czernichowie - wkład do bigosu
DJ Harnaś - oprawa muzycznaHubertus_2018
Hubertus
20 października 2018 r.
Autor zdjęć: Jan Kita
Hubertus_2018
Hubertus
20 października 2018 r.
Zdjęcia udostępniła: Karolina Salwińska
  Dzisiaj
Sobota
23
Marca 2019

Imieniny obchodzą:
Pelagia, Feliks, Zbysław, Konrad
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa