Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Informacje dla Rodziców - internat

INFORMACJE DLA RODZICÓW uczniów starających się o miejsce w internacie

I. Zasady zakwaterowania oraz odpłatności za pobyt i wyżywienia ucznia w internacie

1. Internat szkolny zapewnia uczniowi opiekę pedagogiczną w dni nauki szkolnej, tj. od niedzieli od godz. 18:00 do piątku do godz. 16:00. Internat, po uzasadnionym zgłoszeniu przez rodzica/opiekuna, ma możliwość zapewnienia opieki i wyżywienia w dni wolne od zajęć dydaktycznych.

2. Pobyt dziecka w internacie jest całkowicie bezpłatny. Rodzice ponoszą jedynie koszty całodziennego wyżywienia (w tym: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja) dziecka w wysokości stawki dziennej ustalanej przez Dyrektora ZS RCKU w zależności od poziomu aktualnych cen rynkowych żywności. W roku szkolnym 2018/19 stawka wynosiła 13zł.

II. Warunki pobytu w internacie:

2.1. Internat posiada 5 grup wychowawczych, nad każdą grupą sprawuje opiekę 2 wychowawców. Młodzież jest kwaterowana w pokojach 3 i 4 osobowych. Obiekt posiada również 6 pokoi 2-osobowych.

Na każdym piętrze internatu znajdują się sanitariaty (prysznice, toalety, pralka) oraz kuchenki z czajnikiem, kuchenką elektryczną, lodówką.

2.2. Zameldowanie tymczasowe

Formularz odpowiedni do zameldowania czasowego można pobierać w dowolnym Urzędzie Meldunkowym, formularze będą też dostępne u Wychowawców w dniu pierwszego zakwaterowania ucznia. Druk powinien być wypełniony zgodnie z instrukcją drukowanymi literami i podpisany przez Rodziców lub Opiekunów w rubryce: „podpis Osoby meldującej się” – dotyczy meldowania osób niepełnoletnich.

Do zameldowania uczniów-obcokrajowców niezbędna jest kserokopia paszportu oraz wizy (lub Karty Pobytu) jak również wypełnienie formularza z podpisem Rodziców lub Opiekunów.

2.3. W razie zniszczenia mienia internatu powierzonego uczniowi, uczeń lub rodzice są zobowiązani do jego odkupienia lub przywrócenia go do stanu pierwotnego.

2.4. Rodzice/opiekunowie mają obowiązek wyposażyć ucznia w: komplet pościeli (poszwa na kołdrę 180/140, poszewka na poduszkę 45/55, prześcieradło) przybory toaletowe, piżamę, pantofle, worki na śmieci, odzież przeznaczoną na całotygodniowy pobyt dziecka w szkole i internacie.

2.5. Rodzice mają obowiązek poinformowania wychowawców o chorobach, dolegliwościach, lekach które uczeń przyjmuje, popartych dokumentacją medyczną.

2.6. Opiekunowie zobowiązują się do niezwłocznego odebrania z internatu ucznia: gdy choroba/niedyspozycja trwa dłużej niż jeden dzień, będącego pod wpływem alkoholu (lub innych środków odurzających), stwarzającego zagrożenie dla siebie i innych mieszkańców/pracowników, odmawiającego przestrzegania regulaminu.

2.7. Rodzice/opiekunowie mają obowiązek informowania wychowawcy (kierownika internatu) o swojej zgodzie na przyjazd ucznia późniejszy niż poniedziałek przed lekcjami i wyjazd wcześniejszy niż piątek po lekcjach.

Również rodzic/opiekun ma obowiązek informowania przynajmniej dzień wcześniej o absencji ucznia w internacie, celem korekty opłat za wyżywienie.

Kierownik Internatu
Sylwia Morawiec
  Dzisiaj
Wtorek
7
Kwietnia 2020

Imieniny obchodzą:
Rufin, Donat, Jan, Saturnin, Hermina
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa