Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Kronika 2019/2020 - od IX do XII 2019 r.

Kronika roku szkolnego 2019/2020
(od września do grudnia 2019 r.)

Mikołajkowa zbiórka dla schroniska
listopad/grudzień 2019 r.

Samorząd Uczniowski składa podziękowania całej społeczności uczniowskiej za ogromne zaangażowanie w tegoroczną akcję Mikołajkowa zbiórka dla schroniska, która była przeprowadzona na przełomie listopada i grudnia 2019.
...więcej.


Finał akcji "Wylosuj Anioła"
grudzień 2019 r.

W grudniu 2019r. wychowankowie internatu oraz uczniowie SP wypisali piękne życzenia na własnoręcznie przygotowanych kartkach świątecznych. Serdeczności pisane przez młodzież niosły nadzieję, wsparcie oraz wiarę w dużo lepszy i sprzyjający 2020 rok.
...więcej.


Dzieło pomocy
20 grudnia 2019 r.

Dzięki zaangażowaniu Samorządu oraz ofiarności uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły zakupiliśmy żywność, odzież i materiały opatrunkowe o wartości 600 złotych dla osób bezdomnych i potrzebujących. Zakupione produkty w dniu 20 grudnia 2019 roku przekazaliśmy Dziełu Pomocy Św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk w Krakowie.
...więcej.


Wigilia 2019
20 grudnia 2019 r.

20 grudnia br. uczniowie poszczególnych klas, kultywując tradycje bożnarodzeniowe, przygotowali uroczyste Wigilie Klasowe.
Także nauczyciele i pracownicy ZSRCKU w Czernichowie spotkali się w tym dniu, aby wspólnie kolędować i złożyć sobie świateczne i noworoczne życzenia.

Twardość wody i TLC
19 grudnia 2019 r.

W czwartek, 19 grudnia 2019 r., w naszej Szkole odbyły się kolejne zajęcia online z chemii w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna, podczas których uczniowie z klasy 3a (technikum weterynarii) wysłuchali wykładu pt. "Twardość wody i jej wpływ na mydło i detergenty" oraz "Chromatografia cienkowarstwowa (TLC)", dzięki czemu mieli możliwość przypomnienia sobie treści już omawianych, a także poszerzenia dotychczas posiadanej wiedzy.
...więcej.


Wielki Wieczór Wigilijny w Internacie Pod Kłosem
17 grudnia 2019 r.

Dokładnie 7 dni przed PIERWSZĄ GWIAZDKĄ odbyła się w naszej placówce Wielka internatowa Wigilia. Kilka minut po 17:30, kiedy już wszyscy nasi zaproszeni goście zasiedli wygodnie przy stołach, na stołówkę równym rzędem weszli kolędnicy z radosnym okrzykiem: „Idą, idą przebierańcy, będą śpiewy, będą tańce… O gościnność Was prosimy, szczęście w darze przynosimy”.
...więcej.


Nowa odsłona kącika czytelniczego w internacie
listopad/grudzień 2019 r.

Nie od dziś wiadomo, że istnieje bardzo dużo zalet wynikających z czytania książek. Jakich? Otóż m.in. stymuluje ono umysł, poprawia pamięć i koncentrację, poszerza słownictwo, rozwija wyobraźnię i empatię, a także redukuje stres.
...więcej.


Miły gest
9 i 16 grudnia 2019 r.

Święta już tuż, tuż! Choć w internacie zapanowała świąteczna gorączka sprzątania, dekorowania pięter i przygotowań do Wigilii, młodzież znalazła czas na serię spotkań. Wychowawcy: W Borowczyk i P. Racułt zmotywowały młodzież do działania.
...więcej.


Mydła i detergenty
12 grudnia 2019 r.

W czwartek, 12 grudnia 2019 r., odbyły się zajęcia online z chemii, podczas których uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Mydła – rodzaje, właściwości, otrzymywanie" oraz "Detergenty – mechanizm usuwania brudu", dzięki czemu mieli możliwość przypomnienia sobie treści omawianych w pierwszej klasie technikum, a także poszerzenia dotychczas posiadanej wiedzy o informacje wykraczające poza podstawę programową chemii na etapie technikum.
Oprócz wysłuchania teorii, uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu doświadczeń transmitowanych z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a także samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów dotyczących mydeł i detergentów.
...więcej.


Gala Kształcenia Zawodowego
9 grudnia 2019 r.

W poniedziałek, 9 grudnia 2019 r., w Krakowie, w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego z wręczeniem nagród laureatom konkursu: „Mam zawód. Mam fantazję”, którego organizatorem był Samorząd Województwa Małopolskiego. Uczestniczyły w niej uczennice naszej szkoły: Kamila Morawska i Aleksandra Panek, zwyciężczynie konkurencji „Atrakcje turystyczne Zakopanego i Podhala” wraz z opiekunem p. Elżbietą Dudzińską-Kieblesz.
...więcej.


Mikołajki w internacie
5 grudnia 2019 r.

W dniu 05.12.2019 r. do naszego internatu niespodziewanie wtargnęło pięciu Świętych Mikołajów, którzy postanowili obdarować naszych wychowanków słodkimi upominkami.
...więcej.


III miejsce dla uczennic ZSRCKU w Czernichowie
5 grudnia 2019 r.

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. Reprezentantki naszej szkoły Apolonia Przybylska i Anita Pieniążek zdobyły III miejsce. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
...więcej.


Prelekcja pt. "Podziemie niepodległościowe 1939-1963"
5 grudnia 2019 r.

W czwartek, 5 grudnia 2019 r., odbyły się zajęcia online z chemii pt. "Naturalne barwniki w kosmetykach". Uczniowie, oprócz wysłuchania wykładu, mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów dotyczących tego tematu.
...więcej.


Naturalne barwniki w kosmetykach
5 grudnia 2019 r.

W czwartek, 5 grudnia 2019 r., odbyły się zajęcia online z chemii pt. "Naturalne barwniki w kosmetykach". Uczniowie, oprócz wysłuchania wykładu, mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów dotyczących tego tematu.
...więcej.


Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
3 grudnia 2019 r.

3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym wystartowało aż 19 zespołów, stanowiących tym samym reprezentację 19 spośród 20 klas.
...więcej.


Światowy Dzień AIDS
1 grudnia 2019 r.

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS.
...więcej.


INTERNATOWY KONKURS „NA JESIENNY STYL ŻYCIA”i
listopad 2019 r.

Mimo tego, że za oknem mróz i od czasu do czasu lekko prószy śnieg, chcieliśmy podzielić się tematem w iście jesiennych barwach. W listopadzie wychowawcy internatu zorganizowali dla młodzieży konkurs na jesienną szarugę, którego zadaniem było wykonanie pracy plastycznej lub napisanie wiersza dowolnie interpretując temat konkursu, który brzmiał „Jesienny styl życia”.
...więcej.


Finał SPA
29 listopada 2019 r.

29 listopada 2019 r. w LO w Skawinie odbyła się finałowa gala Skawińskiej Probówki Artystycznej. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Wołek gościli na przeglądzie, z sukcesami prezentując swoje talenty.
...więcej.
Zdjęcie

Kosmetyczne słodkości
28 listopada 2019 r.

W czwartek, 28 listopada 2019 r., odbyły się kolejne zajęcia online z chemii w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Podczas połączenia z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Kosmetyczne słodkości" na temat cukrów stosowanych w kosmetykach.
...więcej.


Internatowe Andrzejki
27 listopada 2019 r.

Dnia 27 listopada 2019 roku w godzinach wieczornych na stołówce internatu ZSRCKU z okazji „Andrzejek” odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca wychowanków internatu. Andrzejki organizowane w tym roku pod hasłem „Magia Andrzeja” połączyły okazję do dobrej zabawy z tradycją obrzędów ludowych.
...więcej.


Próbna ewakuacja budynku Szkoły
27 listopada 2019 r.

27 listopada 2019 r. przeprowadzono próbną ewakuację budynku Szkoły ZSRCKU w Czernichowie.
Wszyscy obecni w budynku zachowywali się wzorowo i postępowali zgodnie z procedurą ewakuacji na wypadek zagrożenia pożarowego, dzięki czemu szybko i sprawnie dotarli na miejsce zbiórki.
Nad przebiegiem próbnej ewakuacji czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Czernichowa.

Finał akcji „Zbiórka dla Burka”
25 listopada 2019 r.

Młodzież z naszego Internatu na co dzień angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia charytatywne. Dnia 25 XI odbył się finał akcji „Zbiórka dla Burka”.
...więcej.


Spotkanie z Dzielnicowym Policji w Czernichowie
20 listopada 2019 r.

20 listopada Internat w Czernichowie odwiedził Pan Rafał Czart, Dzielnicowy Policji w Czernichowie, który spotkał się z młodzieżą klas pierwszych.
...więcej.


Podziękowanie od Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie
20 listopada 2019 r.

rezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał dla Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie podziękowania za udział w ósmej edycji Narodowego Czytania.
...więcej.


Prelekcja dotycząca odpowiedzialności karnej nieletnich i demoralizacji
20 listopada 2019 r.

W środę tj. 20 listopada 2019 policjanci z krakowskiej komendy w ramach działań profilaktycznych spotkali się z uczniami klas pierwszych ZS RCKU w Czernichowie. Podczas przeprowadzonej prelekcji przekazali uczniom podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przez nich czyny oraz przejawów demoralizacji.
...więcej.


Kurs pierwszej pomocy
14-15 listopada 2019 r.

Szkolną tradycją stało się, iż uczniowie Naszej Szkoły corocznie biorą udział w kursie pierwszej pomocy organizowanym przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Kurs realizowany jest w ramach projektu "Wiedza na wagę życia".
...więcej.


Szkolne eliminacje do VIII edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej
13 listopada 2019 r.

W dniu 13.11.2019r. odbyły się szkolne eliminacje do VIII edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej. Uczestnicy urządzili prawdziwe talent show.
...więcej.


INTERNAT MAZURKIEM PŁYNĄCY…
11 listopada 2019 r.

11 listopada minęła 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli znowu załopotały barwy biało – czerwonej. Święto Niepodległości – to Święto, które nas POLAKÓW ma łączyć, a nie dzielić. Na tą okoliczność, 11 listopada o godzinie 21–szej, młodzież w internacie odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.
...więcej.


XII Powiatowy Bieg Niepodległości
8 listopada 2019 r.

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.” – Józef Piłsudski.
Tymi słowami została rozpoczęta cykliczna impreza w naszej szkole, jakim jest Powiatowy Bieg Niepodległości. Celem tych zawodów jest uczczenie Święta Niepodległości, kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz aktywizacja młodzieży do zajęć sportowych.
...więcej.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w internacie
8 listopada 2019 r.

Najlepiej jeść zdrowo i smacznie. Moda na zdrowy styl życia ciągle konkuruje z fast foodami, gazowanymi napojami, używkami i szybkim jedzeniem na mieście. W internacie Panie Kucharcie dbają o to aby było „smacznie jak u mamy”. Wychowawcy systematycznie przeprowadzają pogadanki na temat zdrowego żywienia oraz rozmowy indywidualne na temat wyeliminowania z diety wychowanków napojów energetycznych czy zupek błyskawicznych. Na dzień 8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i szerzenie wiedzy na temat konsekwencji złej diety.
...więcej.


Szkoła pamięta
25 października 2019 r.

Społeczność szkolna ZSRCKU w Czernichowie od wielu lat opiekuję się grobami zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Corocznie groby są porządkowane i dekorowane, a w Święto Zmarłych uczniowie zapalają znicze. W tym roku trud ten został nagrodzony podziękowaniami Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.


Akcja charytatywna Szkoło Pomóż i Ty
wrzesień/październik 2019 r.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za udział w kolejnej akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty na Rok Szkolny 2019/2020. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 17- letniemu Bartkowi Chrzanowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój.
...więcej.


Hubertus
19 października 2019 r.

19 października 2019 r. na padokach Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się Hubertus.


Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych
15 października 2019 r.

15 października 2019 roku na krakowskich błoniach odbyły się Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych. Głównym celem zawodów była popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie rywalizowali indywidualnie, a ich wyniki przekładały się na punktację drużynową powiatów i Szkół Rolniczych. Zawodnicy z naszej szkoły uzyskali wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej, dlatego w punktacji ogólnej Szkół Rolniczych zajęli I miejsce! Gratulujemy wszystkim!
...więcej.


Święto Edukacji
14 października 2019 r.

Święto Edukacji Narodowej - corocznie obchodzone 14 października na pamiątkę powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. - a więc pierwszego w Polsce, jak i w Europie Ministerstwa Oświaty.
...więcej.


Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej w ZSRCKU
11 października 2019 r.

„Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś” - zalecał Konfucjusz, będąc przekonanym o ogromnej wartości edukacji w życiu człowieka. ...więcej.


Prelekcja KRUS „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”
10 października 2019 r.

10 października 2019 r. w auli Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się prelekcja, która miała na celu zachęcenie uczniów do udziału w konkursie pt. „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”.
...więcej.


Uroczyste otwarcie boiska sportowego
9 października 2019 r.

Dzień 9 października 2019r. zaznaczył się w życiu społeczności ZSRCKU w sposób wyjątkowy – tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie boiska sportowego, które zostało zrewitalizowane zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.
...więcej.
Galerie zdjęć:


Serwis Informacyjny Gminy Czernichów
Gmina Czernichów - Facebook
Czernichow24.pl - Facebook

Wizyta gości z Francji
7 października 2019 r.

W poniedziałek, 7 października 2019 r., naszą Szkołę odwiedzili uczniowie z Lycée Agricole – liceum rolniczego znajdującego się w gminie Neuvy we Francji (gminie partnerskiej dla gminy Czernichów).
Gości oprowadziła po szkole p. Anna Mika, Kierownik Szkolenia Praktycznego.
Więcej na ten temat na stronie gminy Czernichów: https://gmina.czernichow.pl/index.php/aktualnosci/najnowsze-wiadomosci/2699-wizyta-uczniow-z-partnerskiej-gminy-neuvy.

Sukces uczennic ZSRCKU w Czernichowie
4 października 2019 r.

4 października br. w Zakopanem uczennice z naszej Szkoły - Kamila Morawska i Aleksandra Panek - zajęły pierwsze miejsce w konkursie „Mam zawód. Mam fantazję” - Konkurencja II: „Atrakcje turystyczne Zakopanego i Podhala”.
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!
...więcej.

Informacja na stronie Organizatora.

Światowy Dzień Zwierząt
4 października 2019 r.

Dzień braci mniejszych obchodzimy 4 października. Święto to ma za zadanie szerzenie wiedzy na temat praw zwierząt oraz uświadamianie społeczeństwa, że zwierzęta to również istoty żywe i zasługujące na godne traktowanie. ...więcej.


Uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Krakowskiego
2 października 2019 r.

W środę, 2 października 2019 r,. o godz. 10.00 w auli Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Krakowskiego.
Stypendia z rąk, reprezentujących Powiat Krakowski, p. Janiny Greli oraz p. Agnieszki Pyli otrzymało 44 uczniów.


Dzień Chłopaka w internacie
30 września 2019 r.

30 września br. w Internacie „Pod Kłosem” wychowankowie i wychowanki świętowali Dzień Chłopaka. Było to, jak zawsze, święto osobliwe ze względu na to, że Panów mamy tutaj niewielu. ...więcej.


Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe - I miejsce dziewcząt i IV miejsce chłopców
27 września 2019 r.

Sezon sportowy w roku szkolnym 2019/2020 został rozpoczęty poprzez rywalizację w biegach sztafetowych, które odbyły się 27.09.2019 r. w Skawinie. ...więcej.


IV Powiatowy Turniej Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty
24 września 2019 r.

24 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w IV Powiatowym Turnieju Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty w Giebułtowie. ...więcej.


Piesza wycieczko-pielgrzymka do Sosnowic
24 września 2019 r.

We wtorek, 24 września br., uczniowie z klasy 1TBp pod opieką p. Pauliny Pytel i ks. Pawła Matysiaka wzięli udział w pieszej wycieczko-pielgrzymce do kościółka pw. Imienia Najświętszej Marii Panny w Sosnowicach. Celem wspólnego wyjścia była integracja, ofiarowanie nowego etapu w życiu pod opiekę Maryi (klasowe TOTUS-TUUS), ale także wykonanie kilku zdjęć koniecznych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: „Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce”. ...więcej.


Spotkanie z Ekodoradcą i Akcja Sprzątania Świata
23-24 września 2019 r.

W dniu 23 września br. uczniowie z klas pierwszych mieszkający w Internacie „Pod Kłosem” uczestniczyli w spotkaniu z Ekodoradcą gminy Czernichów Panią Agnieszką Smaga. Tematem spotkania była „Jakość powietrza a prawidłowa gospodarka odpadami”. ...więcej.


Jak wezwać pomoc?
17 września 2019 r.

17 września 2019r., odbyło się w internacie spotkanie dla uczniów klas I z instruktażu postępowania w trudnych sytuacjach – pod jaki numer dzwonić i jak prawidłowo wzywać odpowiednie służby ratownicze: pogotowie ratunkowe, straż pożarną czy policję. ...więcej.


18. rocznica ataku na WTC w USA
11 września 2019 r.

Dokładnie 18 lat temu, 11 września 2001 roku, zamachowcy z Al-Kaidy porwali cztery samoloty. Dwa uderzyły w wieże World Trade Center (WTC), jeden wbił się w Pentagon, czwarty po interwencji pasażerów rozbił się w Pensylwanii. Wychowankowie z Internatu „Pod Kłosem” również pamiętali o tym smutnym i tragicznym dniu dla całego Świata. ...więcej.


Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom
10 września 2019 r.

10 września, w Naszym Internacie, spotkaliśmy się na stołówce, aby porozmawiać o tym, co nadaje naszym działaniom sens i sprawia, że życie nabiera barw. Impulsem do rozważań był obchodzony właśnie tego dnia Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. ...więcej.


Narodowe Czytanie w Internacie
7 września 2019 r.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, Para Prezydencka zaproponowała do czytania wybór Noweli polskich. Jak każdego roku, nasza młodzież zadeklarowała chęć udziału w tym pięknym, społecznym przedsięwzięciu. W sobotę 7 września wychowankowie internatu „Pod Kłosem” wspólnie zasiedli do czytania noweli B. Prusa „Katarynka”. ...więcej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
2 września 2019 r.

2 września 2019r. o godzinie 9.00 rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w sali gimnastycznej ZSRCKU , która wypełniła się po brzegi młodymi ludźmi żądnymi wiedzy. Wśród tegorocznych podopiecznych naszej szkoły jest aż 170 uczniów klas pierwszych stanowiących tzw. „podwójny rocznik” absolwentów gimnazjów i ośmioletnich szkół podstawowych. ...więcej.

Projekcja filmu "Życie jest piękne"
1 września 2019 r.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej młodzież zamieszkała w internacie została zaproszona na projekcję filmu La vita e bella (Życie jest piękne). Fantastyczny obraz w reżyserii Roberta Benigniego. W 1999 r. trzykrotnie nagrodzony Oskarem przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. ...więcej.


  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook