Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

CKZKącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów Szkoły Rolniczej w Czernichowie wiążą się przede wszystkim ze specyfiką jej kształcenia i wskazują również na zachodzące zmiany w profilu edukacji czernichowskiej szkoły średniej.

W latach 70-tych, 80-tych i 90-tych XX w. uczniowie Szkoły Rolniczej uczestniczyli w wielu konkursach i olimpiadach o charakterze typowo rolniczym, np. w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, podczas której wielokrotnie uczniowie otrzymywali indeksy na Akademię Rolniczą; Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej; Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych (finał centralny w 1998); Olimpiadzie Wiedzy Pszczelarskiej.

Laureatami szkoła mogła się poszczycić również w olimpiadach w innych dziedzinach wiedzy: Olimpiadzie Wiedzy o Spółdzielczości (I i II miejsca w finale centralnym i indeksy na uczelnie: AR i SGGW); Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej i Ochrony Środowiska (I i II miejsca w finale wojewódzkim).

Wielokrotnie uczniowie Szkoły Rolniczej brali udział w konkursach historycznych dotyczących różnorodnej tematyki, np. „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”, „Armia Krajowa”, „Wojsko Polskie w II wojnie światowej”, „Polska i Polacy w latach 1944-56”, „Miejsce Solidarności w powojennej Polsce”. Udział w konkursach historycznych świadczy o wychowywaniu młodzieży w duchu patriotycznym i wiąże się z wielkimi tradycjami szkoły w tym zakresie.

Osiągnięcia mają też uczniowie w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, Wojewódzkim Konkursie Potraw Regionalnych (I miejsce) oraz Konkursie Prac Dyplomowych, w wyniku którego również uczniowie otrzymali indeksy na Politechnikę Krakowską. Wyróżnieniami nagrodzono uczniów w Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Edukacyjnych.

Osiągnięciom sportowym można by było poświęcić wiele miejsca, bowiem szkoła zawsze dbała także o rozwój fizyczny swoich wychowanków. Dziedziny, w których uczniowie odnosili sukcesy to: podnoszenie ciężarów (m. in. złoty medal w Centralnych Igrzyskach Szkół Rolniczych, złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzików); lekkoatletyka (miejsca na podium w mistrzostwach i igrzyskach na różnych szczeblach); piłka nożna (I miejsce w Mistrzostwach Szkół Rolniczych Województwa Krakowskiego); piłka ręczna (finały i półfinały Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół Rolniczych); piłka siatkowa (I miejsca w Mistrzostwach Szkół Rolniczych Województwa Krakowskiego); tenis stołowy (I miejsce w Mistrzostwach Szkół Rolniczych Województwa Krakowskiego); biathlon letni (złote i srebrne medale w Międzynarodowych Mistrzostwach: Polski, Słowacji, Łotwy, Litwy, Węgier, Europy), strzelectwo sportowe (miejsca na podium w zawodach wojewódzkich).

  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook