Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Informacje dla rodziców
Szanowni Państwo!

Podajemy najnowsze informacje dotyczące organizacji pracy internatu na rok szkolny 2016/2017.

Przyjęcie dziecka do internatu odbywa się na podstawie nowego formularza podania o przyjęcie do internatu skierowanego do ZSR CKU w Czernichowie. Prosimy o przemyślane decyzje dotyczące korzystania z Internatu.

Pobyt uczniów w internacie trwa od niedzieli godz.18 do piątku godz. 16. W uzasadnionych przypadkach (duża odległość od domu rodzinnego, uczestnictwo w określonych zajęciach organizowanych przez Szkołę) możliwe jest wydłużenie pobytu w internacie na czas weekendu. Decyzję w tej sprawie podejmie każdorazowo wyznaczony Wychowawca oraz Kierownik Internatu. Ograniczenia ilości uczniów przebywających w internacie podczas weekendów są powodowane koniecznością dbałości o wysokość kosztów funkcjonowania internatu oraz zaleceniem podtrzymania kontaktu z Rodziną.

Podczas pobytu uczniów w internacie zapewniamy całodobową opiekę nauczycieli - wychowawców oraz całodzienne wyżywienie. Wychowawcy prowadzą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze według przyjętych na dany rok Głównych Kierunków Wychowawczych. Wszystkie działania Wychowawców służą realizacji założonych celów wychowawczych.

Pobyt dziecka w internacie jest całkowicie bezpłatny. Rodzice ponoszą jedynie koszty wyżywienia dziecka w wysokości stawki dziennej ustalanej przez Dyrektora ZSR CKU w zależności od poziomu aktualnych cen rynkowych żywności. Od dnia 1 września 2016 dzienna stawka żywieniowa wynosi 13,00 zł.

Wyżywienie należy opłacać do dnia 10-go każdego miesiąca w Kasie ZSR CKU w Czernichowie gotówką lub przelewem na konto: Getin Bank oddział w Krakowie 97 1560 0013 2281 9902 5000 0004. Należności za każdy miesiąc są wyliczane indywidualnie dla każdego dziecka w formie imiennej faktury dostarczanej na kilka dni przed wyznaczonym terminem płatności. Informacji o aktualnych opłatach za wyżywienie udzielają telefonicznie Wychowawcy oraz Kierownik Internatu. Szczegółowe informacje dotyczące zaległych opłat można uzyskać w Księgowości Szkoły tel. 12 270 20 16 w 38. Bardzo prosimy o terminowe dokonywanie wpłat. Opóźnienia w opłacaniu wyżywienia powodują zagrożenie utraty miejsca w internacie.

Niewykorzystane (absencja) opłacone dni wyżywienia są odliczane od należności za następny miesiąc pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia u Wychowawcy nieobecności dziecka. Zgłoszenia dokonać można telefonicznie nr tel. 12 270 20 71 w. 33 lub 12 270 28 84 do godz. 22-giej w dniu poprzedzającym nieobecność. Brak zgłoszenia planowanej nieobecności w podanym wyżej terminie powoduje brak odliczeń za niewykorzystane dni pobytu.

Uczniowie przyjęci do internatu są meldowani na pobyt czasowy w Urzędzie Gminy w Czernichowie.

W celu dopełnienia obowiązku zameldowania na pobyt czasowy w Urzędzie Gminy w Czernichowie niezbędne jest wypełnienie odpowiedniego formularza. Prosimy o dostarczenie odpowiednio wypełnionego formularza, który można pobrać w dowolnym Urzędzie Meldunkowym. Druk powinien być wypełniony zgodnie z instrukcją, drukowanymi literami i podpisany przez Rodziców lub Opiekunów w rubryce: „podpis osoby meldującej się” – dot. meldowania osób niepełnoletnich.

Uwaga! Wypełniając druki o zameldowanie proszę NIE wypełniać rubryki: „zamierzony czas trwania pobytu czasowego od… do…”. Adres Internatu, czyli pobytu czasowego: 32-070 Czernichów 206.

Zameldowanie na pobyt czasowy w internacie jest niezbędnym warunkiem do ubiegania się o dodatek do zasiłku rodzinnego przysługujący dzieciom korzystającym z internatu. Urząd Gminy w Czernichowie wydaje potwierdzenia zameldowania czasowego tylko na wyraźną prośbę Rodziców i za dodatkową opłatą.

Zapraszamy Państwa do utrzymywania bieżącego kontaktu z Wychowawcami opiekującymi się młodzieżą. Polecamy kontakty osobiste w każdorazowo przy kwaterowaniu dziecka po pobycie weekendowym. Jesteśmy także w kontakcie telefonicznym - 12 270 20 71 w.33, 12 270 28 84 i elektronicznym - e-mail: kierownik-internatu@wp.pl.

Rodziców uczniów Klas Pierwszych bardzo prosimy o osobisty kontakt w dniu pierwszego kwaterowania – 31 sierpnia 2016 r. od godziny 15 - oraz o przygotowanie wymienionych wyżej formularzy i dokumentów. Prosimy również o podanie do naszej dyspozycji swoich numerów telefonów, na które będziemy się kontaktować w sprawach wychowawczych. Dziecko proszę wyposażyć w komplet bielizny pościelowej (prześcieradło, poszwa oraz poszewka) oraz rzeczy osobiste z kompletem bielizny osobistej w ilości wystarczającej na 5 dni pobytu. Bardzo prosimy zadbać też o obuwie domowe (kapcie) oraz szlafroki ułatwiające korzystanie ze wspólnej łazienki.

Zapraszamy do współpracy mając nadzieję, że wspólnie osiągniemy zadowalające efekty wychowawcze.

Do zobaczenia!

Czernichów, 25 sierpnia 2016 r.
Kierownik Internatu
Beata Orłowska
  Dzisiaj
Sobota
21
Lipca 2018

Imieniny obchodzą:
Daniel, Daniela, Dalida, Wiktor, Wawrzyniec
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa