Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

CKZKącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Gospodarstwo pomocnicze

Gospodarstwo Pomocnicze przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie posiada 218,71 ha użytków rolnych, w tym 164 ha gruntów ornych, na których uprawia się: pszenicę, kukurydzę na ziarno i na kiszonkę, rzepak. Głównym kierunkiem produkcji jest produkcja mleka. W roku 2004 sprzedano do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej 312 110 litrów mleka o klasie „EKSTRA”.

Stado bydła w 2004 roku liczyło 130 sztuk w tym 60 krów mlecznych o średniej rocznej wydajności 6 740 litrów od 1 krowy. W 2004 roku gospodarstwo szkolne uzyskało „Zaświadczenie o spełnieniu warunków weterynaryjnych do produkcji mleka„ (Rozp. MRiRW z 18.08.2004 roku).

Plany na przyszłość: powiększenie stada krów mlecznych do 70 szt, zmiana technologii żywienia poprzez zakup wozu paszowego, rozwój agroturystyki i turystyki konnej oraz inwestycje w ramach PROW, dostosowując gospodarstwo rolne do standardów unijnych.

Gospodarstwo Pomocnicze od lat pełni funkcję warsztatu dydaktycznego praktycznej nauki zawodu dla młodzieży uczącej się zarówno w technikum rolniczym jak i w technikum agrobiznesu. Gospodarstwem od lat kieruje mgr inż. Juliusz Boroń – absolwent naszej szkoły. W gospodarstwie funkcjonuje stajnia "Kopytko", która oferuje naukę jazdy konnej.

Strona internetowa gospodarstwa: www.koniewczernichowie.vilnet.pl
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook