Dobroć wyzwala dobro…

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku powróciła Wigilia dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących organizowana przez Kuchnię Św. Brata Alberta i Caritas Archidiecezji Krakowskiej 24 grudnia w Starej Zajezdni, na krakowskim Kazimierzu. W przededniu przygotowywałyśmy paczki, które po wspólnej Wieczerzy otrzymali potrzebujący.

Nasza szkoła czynnie włączyła się w to wydarzenie poprzez pisanie niebanalnych życzeń, które znalazły się we własnoręcznie wykonanych przez uczniów kartkach bożonarodzeniowych. Nad całością czuwały Panie Paulina Zachara i Marzena Błażejak. Uczennice: Sandra Wenklar z klasy 4 Dp i Oliwia Rębacz z klasy 1 B oprócz kartek i życzeń zaangażowały się w dniach 23-24 grudnia w prace przy Wigilii w Starej Zajezdni, godnie reprezentując szkolną społeczność.

Udział w takim wydarzeniu na każdym etapie – od pisania życzeń po nakrycie stołu, dzielenie się opłatkiem i podanie posiłku – otwiera młodego człowieka na drugiego; szczególnie wykluczonego, zepchniętego na obrzeża społeczeństwa.

PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY – pdf

MB