Dzień Dziecka na sportowo – zabawnie i kolorowo

 

Mijający rok szkolny postanowiliśmy zakończyć nieszablonowo. Dlatego tez dziedziniec naszego internatu przez jeden dzień stał się miejscem letniego pikniku połączonego z rywalizacją sportową i grillowaniem.

Tuż po godzinie 16:00 Piotr Żmigrodzki przywitał wszystkich zgromadzonych, którzy już zdążyli zająć rozłożone na świeżo przystrzyżonej trawie koce oraz pufy. Lekki wiatr pomagał wzniecać ogień pod grillem w to słoneczne i ciepłe popołudnie, młodzież oddawała się grom planszowym, a z głośników dochodziły dźwięki muzyki wprowadzające w imprezowy nastrój.

Konferansjer krótko przypomniał historię święta po czym przedstawił reprezentantów pięter zmagających się w głównej atrakcji tego dnia, czyli podchodach.  Mózgiem tego przedsięwzięcia był Szymon Kuciel, który poinstruował drużyny co do zasad zawodów. Zmaganiom patronował świat Hogwartu, znany wszystkim miłośnikom literatury z serii powieści o Harrym Potterze.

„Ogary poszły w las”, czyli na zazieleniony teren naszej szkoły, gdzie czekały na nie zadania do wykonania, gdy tymczasem dziedziniec oddawał się konsumpcji przeróżnych przekąsek i napojów oraz ciast,  szaszłyków i kiełbasek przygotowanych przez nieocenione kucharcie przy równie znaczącym wsparciu „opiekuna grilla”, wychowawcy internatu, p. Artura Cichonia.

Czekając na zakończenie zmagań w podchodach, młodzież mogła wspomóc  swoje drużyny w dodatkowej konkurencji, czyli dmuchaniu balonów na czas. Najszybciej dmuchający otrzymali nagrody w postaci przekąsek. Z kolei do 20 losowo wybranych przez p. Kierownik  szczęśliwców Fortuna uśmiechnęła się postaci voucherów na 2 gałki lodów, które ufundowała nam lokalna lodziarnia La Klasa.

Wreszcie przyszedł czas na ogłoszenie ostatecznych wyników drużyn biorących udział w podchodach. Zwycięskie okazały się dziewczęta z 3  piętra, które otrzymały atrakcyjne vouchery  na siłownię dzięki szczodrości Centrum Fitnessu Funkcjonalnego w Czernichowie. Drugie miejsce zajęła ekipa z 2 piętra, i to na jej ręce  została złożona nagroda w wysokości 500 zł ufundowana przez Krakowski Bank Spółdzielczy. Dla  pozostałych pięter zostały przeznaczone słodycze i przekąski przez GS Samopomoc Chłopska – Delikatesy Centrum.

Ale to nie było bynajmniej wszystko, co przyniósł nam ten niezapomniany dzień. Wisienką na torcie okazało się rozstrzygnięcie długo oczekiwanego finału generalek, odkładanego ze względu na pandemię. Tegoroczni triumfatorzy otrzymali arbuzy i czekolady.

Mamy nadzieję, że dziedziniec internatu będzie świadkiem jeszcze niejednej tak udanej imprezy. A wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia oraz sponsorom najserdeczniej dziękują organizatorki, panie wychowawczynie Monika Koźbiał oraz Paulina Racułt.

 

 

 

 

opracował: Piotr Żmigrodzki

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast