Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Idąc za radą Wisławy Szymborskiej, autorki tego cytatu, nasza szkoła włączyła się w działania promujące czytelnictwo. W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Ten dzień został ogłoszony po raz pierwszy przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Dzień 29 września to data urodzin znanej pisarki dla dzieci i młodzieży – Janiny Porazińskiej. W tym dniu w wielu szkołach w Polsce nauczyciele i bibliotekarze szkolni wprowadzają uczniów w fascynujący świat książek. 29 września wydarzenia czytelnicze odbywają się także w innych instytucjach kultury. Czytają nauczyciele, aktorzy a nawet strażacy.

W naszej szkole, podczas czwartej godziny lekcyjnej, nauczyciele przypomnieli uczniom o zaletach głośnego czytania. Lekturą na głośne czytanie była „ Balladyna” Juliusza Słowackiego – utwór wybrany na Narodowe Czytanie 2020.

 

Opracowała: Ranata Woźniak

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast