Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Wtorkowy poranek pierwszego września przywitał nas w tym roku deszczem i chłodem, przypominając tym samym o zakończeniu wakacji. Mimo dżdżystej pogody na twarzach uczniów widać było entuzjazm wywołany powrotem do szkoły po kilkumiesięcznej izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

Uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami w salach, nie było więc – jak do tej pory – uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wychowawcy zapoznali młodzież z zasadami bezpieczeństwa i higieny obowiązującymi w naszej szkole w związku z epidemią. Uczniowie mieszkający w internacie również zostali zapoznani z wytycznymi dotyczącymi bezpiecznych zachowań w aktualnie panującej sytuacji.

W bieżącym roku szkolnym w ZSRCKU uczy się 423 uczniów, spośród których w klasach pierwszych znajduje się 76 uczniów. Pierwszoklasiści w tym roku to absolwenci 8-klasowych szkół podstawowych. W naszej szkole w ciągu 5 lat nauki będą realizować program czterech kierunków technikum: weterynarii, hotelarstwa, hodowli koni, rolnictwa.

Wszystkim uczniom na dobry początek życzymy owocnej pracy, skutecznego zdobywania wiedzy i rozwijania pasji!

Opracowała: Agnieszka Kołodziej

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast