Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do rzeczywistości szkolnej, rozpoczynając nowy rok szkolny. O godzinie 8.00 na maszt przed budynkiem szkoły została wciągnięta flaga państwowa a następnie odśpiewany został hymn polski.

Dyrektor ZSRCKU, p. Grzegorz Bylica powitał wszystkich obecnych, wyrażając swoją radość z tego, że wszyscy mogli się spotkać w szkole, a nie w rzeczywistości wirtualnej. Pan dyrektor przedstawił nową wicedyrektor, p. Ewę Rakoczy oraz kadrę kierowniczą szkoły: p. Annę Mikę, p. Sylwię Morawiec i p. Agnieszkę Michalik – Srokę. Przedstawieni również zostali nauczyciele i wychowawcy internatu stanowiący łącznie liczne grono pedagogiczne (72 osoby).

Wicedyrektor, p. Ewa Rakoczy odczytała list Ministra Edukacji i Nauki, przedstawiła informacje na temat organizacji roku szkolnego, dokonała prezentacji wychowawców klas pierwszych oraz życzyła wszystkim, by ten rok był czasem bezpiecznym i radosnym, by uczniowie mogli nawiązać przyjaźnie, rozwinąć umiejętności i pasje. Nauczycielom życzyła cierpliwości, optymizmu, zadowolenia z osiągnięć i wyników pracy.

Zmotywowani do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych rozpoczynamy ten rok szkolny z nadzieją, że będziemy mogli przez dziesięć kolejnych miesięcy korzystać z nauki stacjonarnej, którą i uczniowie, i nauczyciele doceniają o wiele bardziej po doświadczeniach ostatniego roku szkolnego.

 Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Opracowała: Agnieszka Kołodziej

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast